Dodatkowo wzmacniane słupki zwiększają bezpieczeństwo maszyny

Qimarox wyprodukował jeszcze trwalszy system ogrodzeń zabezpieczających Securyfence poprzez modyfikację standardowego słupka. Ponadto dla długich konstrukcji ogrodzeń zabezpieczających Qimarox opracował dodatkowo wzmacniane słupki, dzięki którym nie jest konieczne stosowanie rozpórek ani innych wzmocnień. Te słupki są tak mocne, że można montować do ogrodzenia system zapobiegający wchodzeniu całkowicie bez drgań.

 Verzwaarde kolom (HD)

Standardowy słupek serii Securyfence jest wzmocniony poprzez obrócenie płyty podstawy o 45 stopni. Oznacza to, że śruby do zamocowania podłoża nie znajdują się już w czterech narożnikach, lecz z czterech stron słupka. Siły działające na słupek można więcej lepiej absorbować i rozpraszać.

Nowy, dodatkowo wzmacniany słupek ma taką samą płytę podstawy, ale rozszerzony profil w kształcie U, zapewniający dodatkowe wzmocnienie. Słupek jest w szczególności przeznaczony do bardzo długich struktur ogrodzenia bezpieczeństwa i eliminuje konieczność stosowania rozpórek. Dodatkowa zaleta polega na tym, że kształt profilu U umożliwia wykonanie kątów 45 stopni na osłonie, co było dotychczas niemożliwe.

Montowanie ochrony przed wchodzeniem

Dodatkowo wzmocniony słupek jest więc przeznaczony do zamocowania ochrony przed wchodzeniem. Znaczna większość słupków systemów ochrony dostępnych dzisiaj na rynku nie jest wystarczająco wytrzymała, aby utrzymać czujniki bez drgań, co oznacza, że dla systemów ochrony przed wchodzeniem trzeba montować specjalne słupki. Na nowych słupkach Securyfence czujniki mogą być bezpośrednio mocowane na ogrodzeniu.

Oprócz dodatkowego słupka wzmacnianego seria Securyfence została rozszerzona o nową linię drzwi na zawiasach i przesuwnych. Ponieważ drzwi mają takie same wymiary jak standardowe panele siatkowe – 730 i 990 milimetrów – ułatwiono przesuwanie wejścia do chronionego obszaru. Ponadto całkowicie wstępnie zmontowane drzwi na zawiasach można łatwo przekształcić w drzwi przesuwne za pomocą innego zestawu montażowego.

Profilowane panele siatkowe

Securyfence to produkt firmy Qimarox, producenta komponentów do systemów przenoszenia materiałów. Charakterystyczną właściwością systemu ogrodzeń zabezpieczających Securyfence jest profil paneli siatkowych, który zapewnia dodatkową sztywność, a co za tym idzie większe bezpieczeństwo.

Securyfence montuje się nadzwyczaj łatwo, częściowo ze względu na profilowanie. Panele siatkowe są dosłownie zamocowane do pionowych słupków z poziomymi rurkami, które mogą być gwintowane na siatce paneli siatkowych. Zakończenia rurek są mocowane do słupków za pomocą śrub.

Łatwe i szybkie dostosowanie

Dzięki prostej, ale wydajnej konstrukcji, systemy ogrodzeń zabezpieczających Securyfence są nie tylko mocne, ale również uniwersalne, z możliwością szybkiego dostosowania. Wszystko, co muszą zrobić monterzy, to docięcie i/lub dopiłowanie paneli i rurek na wymiar.

System ogrodzeń zabezpieczających Securyfence jest w pełni zgodny z dyrektywą maszynową 2006/42/WE i dlatego idealnie nadaje się jako osłona maszyny, ogrodzenie zabezpieczające maszyny lub ochrona obszaru.

 

 

O firmie Qimarox

Qimarox to wiodący producent elementów do systemów przenoszenia materiałów, charakteryzujących się solidnością i niezawodnością. Innowacyjne koncepcje, opatentowane technologie oraz stały rozwój pozwalają firmie Qimarox (powstałej z firmy Nedpack) produkować podnośniki produktów, paletyzatory i osłony maszyn, łączące w sobie uniwersalność oraz wydajność z niskimi kosztami posiadania. Integratorzy systemów oraz producenci oryginalnego wyposażenia z całego świata korzystają z urządzeń oraz osłon maszyn Qimarox w systemach end-of-line, magazynach oraz systemach przygotowywania zamówień w różnych branżach. Więcej informacji na stronie www.qimarox.com.

 

Qimarox highlights