Innowacyjne paletyzatory i systemy transportu pionowego

Firma Qimarox dostarcza komponenty systemów transportu i pakowania, które charakteryzują się zwartą i modułową konstrukcją oraz wysokim stopniem standaryzacji. W rezultacie, koszt zakupu, instalacji, integracji, eksploatacji i konserwacji zostaje zredukowany do minimum, co sprawia, że komponenty firmy Qimarox są najbardziej konkurencyjnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Jednocześnie komponenty te wyróżniają się nie tylko wydajnością, ale również wszechstronnością i elastycznością, co sprawia, że są łatwe do zintegrowania w każdej sytuacji. W skrócie, firma Qimarox umożliwia szeroki dostęp do mechanizacji i automatyzacji pakowania oraz procesów logistycznych.

Szybka i wydajna paletyzacja

Urządzenie Highrunner mk7 firmy Qimarox jest innowacyjnym paletyzatorem, który łączy wydajność konwencjonalnego paletyzatora z elastycznością robota paletyzującego. Niezależnie od tego, czy są to pudełka z pokrywą lub bez, tace z folią lub bez, wiadra, skrzynki, czy kanistry – Highrunner mk7 może ułożyć je ostrożnie i precyzyjnie w dowolnym układzie, a następnie umieścić je na palecie warstwa po warstwie. Łatwy w obsłudze ekran dotykowy pozwala operatorom w prosty sposób wybrać żądany szablon układania oraz zaprogramować nowe szablony układania, jeśli to konieczne.

Urządzenie Highrunner mk7 wyróżnia się na rynku dzięki opatentowanemu przenośnikowi formującemu szablony, który zawsze znajduje się na tej samej wysokości, co górna część palety. Pozwala to na niezwykle szybkie układanie warstw uformowanych na przenośniku, co skutkuje bardzo wysoką wydajnością. Wbudowany podnośnik palet zapewnia, że paleta opada automatycznie w taki sposób, że po ułożeniu każdej warstwy możliwe jest ułożenie kolejnej. Gdy paleta jest pełna, podnośnik obniża się do poziomu podłoża, po czym przenośnik rolkowy usuwa produkty.

Integracja wielu urządzeń serii Highrunner zgodnie z unikalną zasadą działania serii Crossrunner zapewnia niezwykle zwartą konfigurację, w której pojedynczy przenośnik rolkowy jest wystarczający do podawania i odbierania wszystkich palet, zarówno pełnych, jak i pustych. Prowadzi to do konfiguracji, która może obsługiwać dużą liczbę produktów, zajmując jednocześnie niewielką przestrzeń.

Transport pionowy i sortowanie

Prorunner mk5 w niekwestionowany sposób przyciąga uwagę podczas targów. Ten elegancki podnośnik produktów działa zgodnie z tradycyjną zasadą dźwigu okrężnego, co pozwala stworzyć wszechstronny system transportu pionowego o wydajności 2 000 produktów na godzinę. Ponieważ pojedynczy układ podnoszący może być stosowany zarówno do transportu produktów w górę i w dół, Prorunner mk5 jest idealnym urządzeniem do sortowania pionowego. Standardowy model tego przyjaznego w obsłudze i zaawansowanego podnośnika produktów jest dostępny w stałej cenie tylko 6 950 €, wraz z przenośnikami doprowadzającymi i odprowadzającymi oraz ogrodzeniem zabezpieczającym.

W odróżnieniu od innych ciągłych podnośników produktów, Prorunner mk5 może podawać i odbierać produkty w trzech kierunkach, bez potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń. Niezależnie od tego, czy są to pudełka, skrzynki, tace lub worki, ten inteligentny podnośnik transportuje produkty na dowolny żądany poziom bez żadnych gwałtownych przejść. Wszystkie produkty są transportowane w poziomie, aby można było wykluczyć ich deformacje.

Urządzenie Prorunner mk5 jest wyposażone w opatentowany układ napędowy, który zmniejsza tarcie, redukując w ten sposób zużycie energii. Ponieważ system sam utrzymuje się w równowadze, silnik ma za zadanie tylko napędzanie produktów i nie jest ich nośnikiem. System może więc być sterowany przy niskiej mocy silnika, co pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności w porównaniu z innymi systemami podnośników. Częściowo z tychże powodów, przenośniki produktów serii Prorunner firmy Qimarox są stosowane przez wielu producentów OEM, integratorów systemów oraz producentów systemów transportowych z różnych branż na całym świecie.

Solidny i kompaktowy podnośnik palet

Prorunner mk10 – niezwykle solidny podnośnik produktów do palet o masie do 2000 kg – jest największym produktem dostępnym w ofercie systemów transportu materiałów firmy Qimarox. Podnośnik ten może transportować do sześćdziesięciu palet na godzinę, dziesięć metrów w górę. Ten standardowy, modułowy podnośnik produktów może zostać zintegrowany z dowolnym systemem pakowania na końcu linii lub systemem magazynowym, a ponadto może być stosowany w połączeniu z urządzeniem Highrunner mk7, unikalnym paletyzatorem produktów firmy Qimarox.

Urządzenie Prorunner mk10 firmy Qimarox jest oparte na udanym projekcie podnośnika palet Prorunner mk9. Najważniejszą różnicą jest to, że nowy Prorunner mk10 ma cztery zamiast dwóch kolumn, co pozwala na łatwy transport palet o masie do 2 000 kg. Prorunner mk10 może z łatwością pokonywać różnice w wysokości od 0,40 do 10 metrów. Nawet przy maksymalnej różnicy wysokości 10 metrów, podnośnik może nadal z łatwością transportować sześćdziesiąt palet na godzinę. Urządzenie Prorunner mk10 jest wyposażone w platformę podnoszącą o wymiarach 1200 x 1200 mm w standardzie, co sprawia, że może transportować nie tylko europalety, ale także nośniki produktów o różnych rozmiarach, jak np. palety blokowe.

 

Dzięki konstrukcji czterokolumnowej, palety mogą być podawane i odbierane po czterech różnych stronach. Możliwe jest również zastosowanie pojedynczego urządzenia do dostarczania produktów do wielu przenośników doprowadzających i odprowadzających, dzięki czemu podnośnik może być również stosowany na przykład do sortowania pionowego. Ponieważ podnośnik jest zbudowany ze standardowych części, jego wysokość może być zwiększana stopniowo o 250 mm. Urządzenie Prorunner mk10 zostało skonstruowane przy użyciu kolumn stalowych zamiast aluminiowych, co zapewnia dużą stabilność mimo sił dynamicznych oddziałujących w czasie pracy. W przypadku modelu Prorunner mk10 podnoszenie jest ciche, ponieważ odbywa się przy użyciu lin stalowych w trwałej osłonie z tworzywa sztucznego. Ponadto, w odróżnieniu od stosowania łańcuchów, liny stalowe nie wymagają smarowania ani naciągania.

 

Dalsze informacje? Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska PackExpo East. Z przyjemnością pokażemy, co sprawia, że nasze paletyzatory i systemy transportu pionowego są tak wyjątkowe. Mogą Państwo również poznać inne produkty naszej firmy, jak na przykład nasz system ogrodzeń zabezpieczających Securyfence. W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy odwiedzić naszą stronę internetową www.qimarox.com

Qimarox highlights