Qimarox wprowadza ulepszoną standardową owijarkę wyrobów OEM

Po tym, jak w ubiegłym roku firma Qimarox dodała do swojej oferty standardową owijarkę wyrobów OEM, producent elementów transportu bliskiego wypuścił na rynek ulepszoną wersję maszyny. Nowością w owijarce jest opatentowana koncepcja, zgodnie z którą ramiona napinające, które rozciągają folię wokół produktu, działają niezależnie w oddzielnych prowadnicach. Nowa owijarka wyrobów OEM zostanie wprowadzona podczas targów Interpack, które odbędą się w dniach 4 – 10 maja w Düsseldorfie, w Niemczech.
New Qimarox Stretchhood 2.0
Brak ramy (w której ramiona napinające są tradycyjnie połączone) poprawia elastyczność konstrukcji standardowej owijarki. Pozycja prowadnic jest określona w specyfikacji projektu, umożliwiając dopasowanie owijarki do tych specyfikacji. To daje możliwość obsługi palet z dwóch różnych kierunków, pozwalając na ustawienie maszyny w narożnikach. Koncepcja jest ponadto całkowicie znormalizowana, a maszyna – w pełni modułowa. Dzięki temu owijarka nadaje się do wielu różnych projektów.

Redukcja kosztów energii
Ta niezwykle kompaktowa owijarka kapturownica jest w cztery ramiona napinające, które naciągają folię i nakładają ją na załadowaną paletę. Kiedy ramiona napinające zwalniają folię, elastyczność folii zapobiega przemieszczaniu się pudeł, worków i innych produktów na palecie. Jako że ramiona napinające mogą poruszać się poziomo w dwóch kierunkach, owijarka może owijać palety o dowolnych rozmiarach.

Maszynę tę wyróżnia brak technologii o zwiększonym poborze mocy, takich jak pneumatyczne czy hydrauliczne, wykorzystywanych do zasilania ramion napinających. Pobór mocy jest zatem minimalizowany i pozwala klientom końcowym na zaoszczędzenie do 3500 € każdego roku. Dodatkowo maszynę wyróżnia łatwa konserwacja. Przeglądy maszyny lub wymiana części eksploatacyjnych może być przeprowadzana na poziomie podłoża, dzięki czemu serwis i konserwacja nie wymagają wprawiania w ruch ruchomych części maszyny.

Dostarczana za pośrednictwem partnerów systemowych
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych elementów – takich jak paletyzatory i przenośniki pionowe – Qimarox dostarcza owijarki do specjalistycznych i przeszkolonych certyfikowanych partnerów systemowych bez systemu kontroli. Dzięki temu partnerzy systemowi mają możliwość połączenia systemu obsługi maszyny z innymi końcowymi elementami systemu pakowania. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko lepszą integrację, ale także prostszą kontrolę, niższe koszty inwestycji i konserwacji. Firma Qimarox ma teraz globalną sieć ponad dwustu partnerów systemowych, dzięki czemu każdy klient końcowy może być zawsze pewny, że znajdzie lokalnego partnera mówiącego jego językiem i znającego rynek.

Standardowa owijarka wyrobów OEM zostanie wprowadzona na targach Interpack odbywających się na terenie wystawienniczym Düsseldorf Messe w dniach od 4 do 10 maja. Qimarox można znaleźć w hali 13, na stoisku A43.

New Qimarox Stretchhood 2.0

Qimarox highlights