Qimarox sponsoruje wiatrak „De Hoop“ w Harderwijk

Qimarox będzie sponsorował wiatrak „De Hoop“ w Harderwijk przez następne trzy lata. Ten wiatrak wieżowy w Vissershaven to jeden z najbardziej zachwycających symboli historycznego centrum miasta Harderwijk. Poprzez sponsoring producent elementów do systemów przenoszenia materiałów demonstruje swoje zaangażowanie w zakresie odpowiedzialności społecznej i lokalnej społeczności.

 Harderwijkse molen De Hoop

Holandia słynie na całym świecie ze swoich wiatraków. Szczególnie w okresie Złotego Wieku tysiące wiatraków (wiele z nich z innowacyjnymi systemami napędowymi) pomogło w rozwoju holenderskiej gospodarki. Quimarox jest firmą z Harderwijk, znaną na całym świecie ze swojej innowacyjnej opatentowanej technologii, która teraz chce zachować to holenderskie dziedzictwo przemysłowe.

 

„De Hoop“ to młyn zbożowy, który został w całości odbudowany w Vissershaven w Harderwijk, kiedy stary młyn uległ zniszczeniu w pożarze w 1998 roku. Młyn, będący zabytkiem państwowym, jest otwarty w każdą sobotę oraz w inne dni latem. W młynie zwiedzający mogą poznać jego historię oraz pracę młynarzy. Dzięki zespołowi około trzydziestu wolontariuszy „De Hoop“ działa regularnie i miele w ustalonych porach. Częściowo dzięki zaangażowaniu Qimarox, Harderwijkse Molenstichting (fundacja na rzecz wiatraków z Harderwijk) będzie nadal w stanie konserwować i eksploatować młyn w przyszłości.

 

Qimarox i Harderwijk

Firma Qimarox powstała z firmy Nedpack w 2012 roku, która została założona przez Pietera Hannessena w 1995 roku w Harderwijk. Firma projektuje i konstruuje innowacyjne maszyny, stosowane na całym świecie w systemach pakowania end-of-line oraz w systemach przenoszenia materiałów, takich jak podnośniki produktów i paletyzatory. Maszyny Qimarox są stosowane w fabrykach firm takich jak FrieslandCampina, Danone, Solvay, Nutricia, Staples, Unilever, Heinz i Procter & Gamble.

 

Qimarox jest dumny ze swoich powiązań z historycznym ufortyfikowanym miastem hanzeatyckim Harderwijk. Co roku wielu międzynarodowych klientów Qimarox podróżuje do Harderwijk, aby odwiedzić centrum testów i prezentacji w strefie przemysłowej Lorentz II. Sponsorowanie wiatraka „De Hoop“ oznacza, że Qimarox może pokazać klientom historyczne miasto Harderwijk oraz zabrać ich na wycieczkę z przewodnikiem po młynie, oferując również typową pamiątkę z Holandii.

 

O firmie Qimarox

Qimarox to wiodący producent elementów do systemów przenoszenia materiałów, charakteryzujących się solidnością i niezawodnością. Innowacyjne koncepcje, opatentowane technologie oraz stały rozwój pozwalają firmie Qimarox (powstałej z firmy Nedpack) produkować podnośniki produktów oraz paletyzatory, łączące w sobie uniwersalność oraz wydajność z niskimi kosztami posiadania. Integratorzy systemów oraz producenci oryginalnego wyposażenia z całego świata korzystają z urządzeń Qimarox w systemach end-of-line, magazynach oraz systemach przygotowywania zamówień w różnych branżach.

Qimarox highlights