Qimarox prezentuje bardzo wydajną, standardową owijarkę OEM

Firma Qimarox wprowadziła na rynek szybką i niezawodną owijarkę, która, tak jak moduły paletyzujące, oferowana jest wyłącznie firmom typu OEM i integratorom systemów. Ta wszechstronna owijarka może owinąć folią do 100 palet na godzinę (opcjonalnie również zabezpieczyć przed pyłem i wodą). Jako że owijarka OEM może być z łatwością integrowana z modułami do paletyzowania Qimarox, koszty integracji i wyposażenia kompletnych linii do pakowania jeszcze bardziej się zmniejszają.
OEM Ringwrapper
Highrunner mk7 firmy Qimarox obecnie dobrze się sprzedaje. Highrunner mk7 to modułowy, seryjnie produkowany paletyzator, który często używany jest w połączeniu z owijarką. Poszerzenie asortymentu o standardową owijarkę jeszcze bardziej obniży koszty integracji i wyposażenia. Tak jak w przypadku modułów do paletyzowania i innych komponentów, owijarka OEM firmy Qimarox jest dostarczana bez układu sterowania. To pozwala integratorom systemów do łączenia układów sterowania paletyzatora i owijarki (i innych dowolnych komponentów) w jeden układ sterujący.

W przeciwieństwie do firmy Qimarox większość producentów systemów do przemieszczania materiałów standardowo wyposaża swoje komponenty w szafy sterownicze. W rezultacie każdy komponent linii do pakowania posiada własny, całkowicie zbędny układ sterujący, podczas gdy na ogół w zupełności wystarczyłaby jedna szafa sterownicza dla całego systemu. Komponenty Qimarox pozwalają integratorom systemów na upraszczanie sterowania i integrację różnych komponentów. 

Modułowa konstrukcja
Tak jak systemy transportu pionowego i paletyzatory firmy Qimarox, tę maszynę wyróżnia wysoka wydajność, wysoka jakość i modułowa konstrukcja.

Owijarka OEM posiada stalową konstrukcję opartą na czterech kolumnach. W rezultacie owijarka ta jest bardziej stabilna i solidna niż stoły obrotowe czy owijarki z obrotowym ramieniem, dzięki czemu może osiągać wyższe prędkości do 100 palet na godzinę. Owijarka OEM wyposażona jest w system rozciągania, który rozciąga folię o 300%. Częściowo dzięki temu, że folia jest nawijana pod ciągłym napięciem i jest dzielona na partie, do stabilizacji ładunku zużywa się stosunkowo niewielkiej jej ilości. Jako że to folia się obraca, a nie sama paleta, z łatwością można owinąć nawet najbardziej niestabilne palety z ładunkiem ułożonym w stos.

Doskonale owinięte palety
Owijanie można uruchomić i zatrzymać na dowolnej wysokości, dlatego palety z ładunkiem ułożonym w stos można także stabilizować oddzielnie. Specjalny system zgrzewania i cięcia folii wykorzystuje podwójne zgrzewanie w kontrolowanej temperaturze i czasie zgrzewania, dzięki czemu palety są owijane dokładnie i nie zwisają z nich żadne luźne kawałki folii. To oznacza, że palety te nie stanowią żadnego problemu dla automatycznych systemów przechowywania. Owijarka OEM wyposażona jest również w opcję automatycznego nakładania arkusza ochronnego, zatem istnieje możliwość zabezpieczenia palet przed pyłem, a nawet deszczem, w zależności od programu owijania.

Unikalna konstrukcja owijarki OEM sprawia, że jest łatwa w użyciu i konserwacji, a także niedroga. Opcjonalny automatyczny system do wymiany rolek z folią pozwala ograniczać czas przestoju maszyny. Modułowa konstrukcja z możliwie największą liczbą komponentów standardowych ułatwia naprawę i wymianę części. Jako że owijarka OEM jest maszyną standaryzowaną, która jest produkowana seryjnie, koszty produkcji, a zatem także nabycia, są niskie w porównaniu z podobnymi owijarkami.

Szybka instalacja, łatwa integracja
Firma Qimarox sprzedaje owijarki OEM wyłącznie integratorom systemów i producentom oryginalnego sprzętu. Maszyna jest dostarczana z pełnym okablowaniem i czujnikami, silnikami i oprogramowaniem sterującym, zatem czas instalacji jest ograniczony do minimum, a integracja z resztą systemu (np. paletyzatorami, paletyzatorami automatycznymi i/lub przenośnikami) jest uproszczona. Owijarka OEM może naturalnie być także w pełni integrowana z paletyzatorem Qimarox Highrunner mk7.

Owijarkę OEM można zobaczyć w akcji w centrum demonstracyjnym Qimarox w Harderwijk.

Qimarox highlights