Qimarox poprawia dostępność paletyzatorów

Firma Qimarox zwiększyła dostępność paletyzatorów dla operatorów i techników serwisowych. Producent komponentów systemów transportu materiałów opracował innowacyjną konstrukcję podwyższonego pomostu, która umożliwia dostęp zarówno do palety oraz paletyzatora w prosty i bezpieczny sposób w celu poprawienia stosu palet lub dokonania konserwacji. System podwyższonego pomostu został opatentowany do użycia z systemem Crossrunner firmy Quimarox. Ten inteligentny system pozwala na instalację wielu paletyzatorów Highrunner w jednej linii. W rezultacie powstaje kompaktowy układ, w którym potrzebny jest tylko jeden przenośnik rolkowy do podawania i usuwania wszystkich palet.

Ponieważ proces paletyzacji urządzeń z podwyższonym podawaniem odbywa się kilka metrów nad podajnikiem rolkowym, dostępność maszyny może stanowić problem. Firma Qimarox rozwiązała ten problem, projektując system podwyższonych pomostów, które się nie przecinają. „To pozwala nam sprostać potrzebom klientów, którzy słusznie stawiają wysokie wymagania dotyczące dostępu do paletyzatorów. Operatorzy mogą teraz dokonywać niezbędnych poprawek bez potrzeby wspinania się, czołgania lub schylania. Oczywiście dotyczy to również wykonywania prac konserwacyjnych.” mówi Pieter Hannessen, założyciel i kierownik ds. rozwoju produktów firmy Qimarox.

Prostota, bezpieczeństwo i kompaktowa konstrukcja
Nowy, podwyższony system pomostów ma dwa poziomy. Pomost górny znajduje się na wysokości podnośnika układającego wzory, gdzie dostarczane są produkty, a warstwy palet są formowane i układane. Niższy pomost znajduje się na wysokości palet oraz wbudowanych podnośników, które układają palety na przenośniku rolkowym. Schody są zainstalowane w różnych lokalizacjach, aby operatorzy mogli szybko przechodzić pomiędzy pomostami w dowolnym momencie.
System został zaprojektowany w taki sposób, że do każdej palety i jednostki paletyzującej można uzyskać dostęp z kilku stron. Ponieważ pomosty nigdy się nie krzyżują, operatorzy na niższych poziomach nigdy nie muszą pochylać się, by wyrównać paletę na stosie, czy dokonać konserwacji. Zwiększa to bezpieczeństwo i ergonomię. Dodatkową zaletą jest to, że kształt pomostów jest zgodny z konturami systemu Crossrunner tak, że pozostaje on najbardziej zwartym układem dostępnym na rynku do wielu jednostek paletyzacji.

Najbardziej konkurencyjne rozwiązanie
Urządzenie Highrunner mk7 firmy Quimarox (szybki, elastyczny i w pełni modułowy paletyzator) jest kluczowym komponentem systemu Crossrunner. Highrunner mk7 jest wynikiem ciągłego rozwoju, który doprowadził do niezwykle uproszczonej konstrukcji, która zawiera mniej części i więcej standardowych komponentów. W rezultacie, koszt zakupu, instalacji, obsługi i konserwacji został zredukowany do minimum, co sprawia, że Highrunner mk7 jest najbardziej konkurencyjnym rozwiązaniem na rynku w zakresie paletyzacji.
Niezależnie, czy są to pudła z pokrywą czy bez, tace z folią czy bez, skrzynki czy kanistry – Highrunner mk7 może umieścić je ostrożnie i precyzyjnie w dowolnie wybranym układzie i układać je na palecie warstwa po warstwie. Przyjazny dla użytkownika w obsłudze ekran dotykowy pozwala operatorom łatwo wybrać żądany wzór układania i w razie potrzeby zaprogramować nowe wzory układania.

O firmie Qimarox
Qimarox jest wiodącym producentem wytrzymałych i niezawodnych komponentów systemów
transportu materiałów. Innowacyjne koncepcje, opatentowane technologie oraz ciągły rozwój
pozwalają firmie Quimarox (która wyłoniła się z Nedpack) wytwarzać podnośniki produktów i
paletyzatory, które łączą elastyczność i wydajność przy niskich całkowitych kosztach posiadania.
Integratorzy systemów oraz producenci oryginalnego sprzętu z całego świata używają maszyn i
ogrodzeń firmy Qimarox w systemach na końcu linii, a także w systemach magazynowania i
przygotowania zamówień w różnych gałęziach przemysłu. W celu uzyskania dalszych informacji,
prosimy o odwiedzenie strony www.qimarox.com.

Qimarox highlights