Qimarox inwestuje we wzrost i zrównoważony rozwój

Firma Qimarox znacząco rozbudowała swoją siedzibę w Harderwijk. Wewnętrzna renowacja umożliwiła producentowi komponentów do transportu materiałów podwojenie liczby miejsc pracy. Jednocześnie firmowe obiekty stały się o wiele bardziej zrównoważone, przykładowo dzięki zainstalowaniu energooszczędnego oświetlenia. Zdaniem dyrektora operacyjnego, Jaco Hooijera, rozbudowa ta była niezbędna. „Nieustannie się rozwijamy. Zapotrzebowanie na nasze produkty na całym świecie rośnie”.

Qimarox office renovationPhoto: Fotostudio Merjenburgh - Stad in bedrijf

Integratorzy systemów z całego świata składają zamówienia w firmie Qimarox na pionowe systemy transportowe oraz inne urządzenia do przenoszenia materiałów. Maszyny te są zintegrowane z końcowymi systemami pakowania oraz magazynowania, a także z systemami kompletacji zamówień przedsiębiorstw z rozmaitych sektorów. Dzięki temu, że w ciągu ostatnich kilku lat firma Qimarox rozszerzyła swoje portfolio produktów o między innymi owijarki folią, czy też owijarki folią typu stretch, popyt na urządzenia z Harderwijk stale rośnie. W konsekwencji rośnie również liczba pracowników.

„Chcieliśmy zatrudnić jeszcze więcej nowych pracowników, jednak do niedawna dysponowaliśmy niewystarczającą liczbą miejsc pracy. Dzięki tej rozbudowie liczba miejsc pracy w naszej siedzibie wzrosła dwukrotnie”, powiedział Jaco Hooijer, dyrektor operacyjny firmy Qimarox.

Rozbudowany salon sprzedaży 
Nie tylko liczba miejsc pracy została zwiększona, powiększony został również salon sprzedaży – z 97 do 138 metrów kwadratowych. „W naszym salonie sprzedaży wystawione są wszystkie nasze produkty, możemy demonstrować je na żywo. Za sprawą tego salonu coraz więcej klientów z całego świata podróżuje do Harderwijk. Dodatkowo prowadzimy tutaj sesje szkoleniowe i informacyjne, umożliwiające naszym klientom instalację oraz integrację naszych produktów. W związku z rozszerzeniem naszego portfolio produktów byliśmy zmuszeni rozbudować nasz salon sprzedaży”, wyjaśnia Hooijer.

Salon sprzedaży znajduje się na parterze, obok obszernej restauracji oraz szatni dla pracowników produkcji. Powyżej, na pierwszym piętrze, znajduje się powierzchnia biurowa, rozszerzona o 660 metrów kwadratowych. „Renowacja była możliwa dzięki wykorzystaniu hali zlokalizowanej obok naszej siedziby. Hala o powierzchni 935 m2 została zaprojektowana jako magazyn, dlatego mieści wszystkie nasze komponenty. Przestrzeń, która zwolniła się w naszym dotychczasowym obiekcie, została wykorzystana do rozszerzenia przestrzeni biurowej i salonu sprzedaży”, wyjaśnia Hooijer.

Energooszczędne oświetlenie.
Firma Qimarox przeprowadziła renowację, mającą na celu zapewnienie większego zrównoważenia swoich obiektów. W biurach, salonie sprzedaży, firmowej restauracji oraz szatni zostało zainstalowane oświetlenie LED. Nie dość, że zużywa ono znacznie mniejszą ilość energii, to zapewnia również wydajniejsze, lepsze i przyjemniejsze światło. Czujniki obecności sprawiają, że oświetlenie włącza się jedynie wtedy, gdy w pomieszczeniu znajdują się ludzie.

W obszarze produkcyjnym zastosowaliśmy oświetlenie indukcyjne najnowszej generacji, zapewniające oszczędność energii na podobnym poziomie, co oświetlenie LED. Dodatkową zaletą oświetlenia indukcyjnego do montażu na dużej wysokości jest jego dłuższa żywotność oraz to, że przy patrzeniu w górę mniej oślepia. Zapewnia to bezpieczeństwo w obszarze produkcyjnym.

Gotowość do dalszego rozwoju
Jednocześnie, wraz z rozbudową i renowacją siedziby w Harderwijk, firma Qimarox dokonała również analizy swoich metod pracy. Firma Qimarox zaimplementowała podejście związane z oszczędnymi zasadami działania zarówno w swoich obszarach produkcyjnych, jak i biurowych. Powinno to zapewnić większą wydajność i szybkość nieustannie usprawnianym procesom, redukując tym samym ilość marnowanego czasu, zasobów oraz materiałów. „Przyczyni się to również zarówno do obniżenia kosztów, jak i zapewnienia zrównoważonego rozwoju w naszej organizacji”, powiedział Hooijer.

Hooijer podkreśla, że dzięki ostatniej rozbudowie firma Qimarox jest przygotowana na przyszłość. „W ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaż gwałtownie wzrosła. Po części sprostanie temu wyzwaniu umożliwia nam automatyzacja, która pozwala nam pracować mądrzej i szybciej. Niemniej jednak w ciągu zaledwie czterech ostatnich lat nasza kadra pracownica zwiększyła się o 50%. Oprócz nowych miejsc pracy dysponujemy również wszelkimi obiektami niezbędnymi do dalszego rozwoju w nadchodzących latach”.

Qimarox highlights