Qimarox wzbogaca asortyment o standardową kapturownicę

Qimarox wzbogaca swoją ofertę komponentów do przemieszczania materiałów o standardową kapturownicę do owijania folią kurczliwą. Tę innowacyjną kapturownicę wyróżnia to, że nie wykorzystuje żadnych technologii o zwiększonym poborze mocy, takich jak technologie pneumatyczne i hydrauliczne. Tak jak nasza owijarka pierścieniowa, ta maszyna do pakowania może być integrowana z modułami paletyzującymi Qimarox, dzięki czemu powstaje kompletny system do pakowania.
Rekhoes Qimarox
Qimarox Highrunner mk7 to modułowy, seryjnie produkowany moduł paletyzujący, który szybko układa w stos paczki o różnych kształtach i rozmiarach na paletach. Dzięki najnowszemu dodatkowi do oferty komponentów do przemieszczania materiałów Qimarox, partnerzy systemowi firmy mogą oferować kompletne systemy do paletyzowania i pakowania palet. Klienci końcowi mają zatem do dyspozycji rozwiązania, które nie tylko zabezpieczają i stabilizują ładunki na paletach, ale także chronią je przed wodą i pyłem.

Redukcja kosztów energii
Ta niezwykle kompaktowa owijarka kapturownica jest w cztery ramiona napinające, które naciągają folię i nakładają ją na załadowaną paletę. Kiedy ramiona napinające zwalniają folię, elastyczność folii zapobiega przemieszczaniu się pudeł, worków i innych produktów na palecie. Jako że ramiona napinające mogą poruszać się poziomo w dwóch kierunkach, owijarka może owijać palety o dowolnych rozmiarach.

Maszynę tę wyróżnia brak technologii o zwiększonym poborze mocy, takich jak pneumatyczne czy hydrauliczne, wykorzystywanych do zasilania ramion napinających. Pobór mocy jest zatem minimalizowany i pozwala klientom końcowym na zaoszczędzenie do 3500 € każdego roku. Dodatkowo maszynę wyróżnia łatwa konserwacja. Przeglądy maszyny lub wymiana części eksploatacyjnych może być przeprowadzana na poziomie podłoża, dzięki czemu serwis i konserwacja nie wymagają wprawiania w ruch ruchomych części maszyny.

Dostarczana przez partnerów systemowych
Tak jak w przypadku pozostałych komponentów — np. paletyzatorów i systemów do transportu pionowego — Qimarox dostarcza kapturownice wyspecjalizowanym i przeszkolonym partnerom systemowym bez układu sterowania. Owi partnerzy systemowi mogą zatem łączyć układ sterowania maszyny z układami sterowania innych komponentów gotowych systemów pakowania. To zapewnia nie tylko lepszą integrację, ale także prostsze sterowanie i niższe koszty inwestycyjne i konserwacyjne.

Qimarox posiada obecnie globalną sieć ponad dwustu partnerów systemowych, zatem każdy klient końcowy ma zawsze do dyspozycji lokalnego partnera, który mówi w jego języku i zna lokalny rynek. Owijarkę do owijania folią kurczliwą można zobaczyć w akcji w centrum demonstracyjnym Qimarox w Harderwijk.

Qimarox highlights