Qimarox bada zastosowanie dronów do paletyzowania

Qimarox rozpoczął badania możliwości zastosowania dronów do paletyzowania produktów. Za pomocą tych latających robotów producenci artykułów konsumenckich mogą stworzyć bardzo sprawny, uniwersalny i skalowalny proces paletyzowania. Dzięki temu projektowi Qimarox zrobił krok dalej na drodze, którą wcześniej przeszedł między innymi Amazon.com.

Sklep internetowy Amazon.com oraz firmy przewozowe UPS i DHL poinformowały, że chcą stosować drony do dystrybucji paczek do klientów. Te bezzałogowe samolociki mogą rozwiązać problemy dotyczące kosztownych ostatnich kilometrów podczas wysyłania zamówień internetowych do klientów. Na kanale Youtube pojawiły się tymczasem filmy pierwszych lotów testowych dronów, które zabierają paczkę w centrum dystrybucji i lecą z nią na zewnątrz w kierunku dzielnic mieszkalnych.

dronow_paletyzowania

 

Uniwersalność i skalowalność

Po wykorzystaniu dronów do zewnętrznych procesów logistycznych kolejnym krokiem jest wykorzystanie ich do wewnętrznych procesów logistycznych. Qimarox rozpoczął badania na takimi możliwościami. Producent elementów do systemów przenoszenia materiałów myśli w pierwszej kolejności o paletyzowaniu produktów. Dyrektor operacyjny Qimarox, Jaco Hooijer mówi: "Ze względu na ograniczenia wydajności i ergonomii praca ludzi przy układaniu produktów na paletach dla większości producentów towarów szybkozbywalnych już od dawna nie jest rozwiązaniem. Za pomocą dronów mogą całkowicie zautomatyzować proces paletyzacji z zachowaniem uniwersalności i skalowalności charakterystycznej dla pracy ludzi.

 

Włączanie i wyłączanie dronów

Paletyzowanie przy użyciu dronów ma tą dużą zaletę, że proces można w każdej chwili przywrócić bez przestawiania lub dostosowywania maszyn. Jedyne co potrzeba, to zmiana danych koordynacyjnych w oprogramowaniu sterującym dronami. Kolejna korzyść to łatwe zwiększanie lub zmniejszanie wydajności dzięki włączeniu lub wyłączeniu dodatkowych dronów. Istnieje nawet możliwość obsługiwania jednym dronem kilku linii opakowań końcowych.

Największym ograniczeniem jest na razie ciężar, jaki dron może unieść. Obecnie prowadzi się eksperymenty z dronami podnoszącymi produkty o wadze 2,3 kilograma. Technologia rozwija się jednak tak szybko, że wkrótce będzie możliwość przenoszenia ciężarów do 10,0 kilogramów.

 

Krótki czas amortyzacji

Qimarox nie oczekuje, że paletyzowanie przy użyciu dronów będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego producenta artykułów konsumenckich. Dlatego firma koncentruje się również na urządzeniu Highrunner mk7, innowacyjnej, bardzo szybkiej i uniwersalnej maszynie paletyzującej, którą niedawno zaprezentowano. Hooijer mówi: “W standardowych procesach, w których stawia się wysokie wymagania w zakresie wydajności i jakości układania, ta maszyna jest jak na razie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki modułowej konstrukcji koszty nabycia, instalacji, korzystania i konserwacji tej maszyny są szczególnie niskie, dzięki czemu inwestycja w Highrunner zwraca się w krótkim czasie”.

 

O firmie Qimarox

Qimarox to wiodący producent komponentów do systemów przenoszenia materiałów, charakteryzujących się solidnością i niezawodnością. Dzięki innowacyjnym koncepcjom, opatentowanym technologiom i stałemu rozwojowi Qimarox, powstały z firmy Nedpack, ma na celu produkcję podnośników do towarów i maszyn paletyzujących, które łączą w sobie elastyczność i wydajność z niskimi kosztami eksploatacji. Integratorzy systemów i producenci oryginalnego wyposażenia z całego świata wykorzystują maszyny firmy Qimarox w systemach end-of-line oraz w systemach magazynowania i segregowania towarów w różnych branżach. Więcej informacji na stronie www.qimarox.com.

Qimarox highlights