Niezawodność dostaw istotna dla szybkiego dostarczania systemów transportu materiałów

Firmy stawiają coraz wyższe wymagania w zakresie czasu realizacji projektów. Klienci oczekują, że nowy system linii końcowego pakowania lub logistyki zostanie uruchomiony w ciągu kilku miesięcy. Sytuacja ta wymaga dostawców, którzy dostarczają swoje komponenty szybko i na czas. Odpowiedzią firmy Qimarox jest wyszukany design produktów oraz proces produkcyjny gwarantujący krótkie terminy realizacji. „Gdyby wszyscy dostawcy działali w ten sposób, realizowanie naszych projektów byłoby znacznie sprawniejsze”.

Customer Satisfaction

Firma Qimarox jest globalnym dostawcą komponentów do systemów transportu materiałów, takich jak systemy transportu pionowego, moduły paletyzacji oraz pierścieniowe i zwykłe owijarki folią stretch. Modułowa konstrukcja naszych komponentów zapewnia krótkie terminy dostaw. Rozwiązanie to ma tę zaletę, że nasze maszyny w dużej mierze składają się ze standardowych części, dzięki czemu prace inżynieryjne zajmują niewiele czasu lub można ich uniknąć. Prace inżynieryjne pochłaniają zazwyczaj dużo czasu.

Dodatkową zaletą konstrukcji modułowej jest to, że standardowe komponenty mogą być produkowane w dużej mierze od ręki, co pozwala firmie Qimarox szybko reagować na zamówienia. Resztę stanowi dobrze układająca się współpraca z dostawcami. Przejrzyste umowy pozwalają firmie Qimarox, a także jej klientom uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek oraz konieczności tolerowania opóźnień w terminach dostawy.

Jeden punkt kontaktowy dla klientów
Niezawodność dostaw rozpoczyna się od pierwszego kontaktu z integratorami systemów. Kiedy pytają o ofertę, oczekują szybkiej odpowiedzi. „Qimarox jest naszym preferowanym dostawcą z zakresu pionowych systemów transportowych, z których często korzystamy przy realizacji naszych projektów. Kiedy pytam Qimarox o wyliczenie kosztów, za każdym razem otrzymuję błyskawiczną odpowiedź. To sprawia, że jestem bardzo zadowolony”, mówi Ronan Dervin, odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży w Alvey, międzynarodowej firmie specjalizującej się w automatyce przemysłowej.

Jack de Nijs, odpowiedzialny za inżynierię w firmie Overveld Packaging, potwierdza to. „Współpracujemy z firmą Qimarox od lat. W sumie włączyliśmy już do naszych linii pakujących kilkadziesiąt przenośników pionowych i mamy w firmie Qimarox wyznaczoną osobę kontaktową, która wie dokładnie, jakie zamówienia składaliśmy w przeszłości. Wie ona dokładnie, jakich przenośników pionowych potrzebujemy pod względem elementów sterujących i zabezpieczających. Kiedy prosimy o wycenę, za każdym razem zawiera ona odpowiednie opcje i nie ma potrzeby, aby omawiać to wszystko ponownie”, twierdzi De Nijs.

W Chinach w jedynie osiem tygodni
Wielu klientów chwali krótkie terminy dostaw i niezawodność maszyn. Według Martijna Herdera, CEO firmy Inther Logistics Engineering, to w dużej mierze zasługa modułowej budowy maszyn. „Od czasu do czasu wykorzystujemy Prorunner mk5, będący doskonałym podnośnikiem pionowym dla ograniczonych przestrzeni. Modułowa konstrukcja ze standardowych elementów zapewnia łatwą regulację jego wysokości, umożliwiając firmie Qimarox oferowanie krótkich terminów dostaw. Niedawno wykorzystaliśmy kilka podnośników pionowych przy realizacji projektów w Chinach. Maszyny były na miejscu w ciągu ośmiu tygodni od potwierdzenia zamówienia, mówi Herder.

Systemy transportu materiałów są obecnie niezwykle pożądane, przez co czas dostawy może być wyjątkowo długi. Herder: „Niektórym dostawcom proces ten zajmuje od 16 do 18 tygodni, i to przy stosunkowo prostych elementach. Oczywiście czasami zdarzają się problemy, jednak firma Qimarox z przyjemnością pomaga w ich rozwiązywaniu. Naprawdę doceniam to, że są oni tak bardzo otwarci na informacje zwrotne oraz to, w jaki sposób wykorzystują je w dalszym rozwoju”.

Zgodnie z uzgodnionymi specyfikacjami
Firma Overveld jest zadowolona również z dostawy maszyn. „Firma Qimarox dostarczyła ostatnio cztery kolejne podnośniki pionowe. Zostały one dostarczone dokładnie na czas oraz zgodnie z ustalonymi specyfikacjami i tego właśnie można spodziewać się po firmie Qimarox. „Gdyby wszyscy dostawcy działali w ten sposób, realizowanie naszych projektów byłoby znacznie sprawniejsze”, wyjaśnia De Nijs.

Qimarox highlights